Saçı Çay ile Yıkayarak Bakım Yapılır mı?

Saçı Çay ile Yıkayarak Bakım Yapılır mı?

Demlenmiş olan çayınızı çöpe dökmek yerine bakım için kullanabilirsiniz. Çay içinde bulunan kafein, protein, flor, amino asitler gibi maddeler saç için fayda sağlamaktadır. Peki, çay ile saça uygulanan bakım uygulaması sonrasında ne gibi faydalar sağlanıyor? Yazımızda çay bakımı sonrasında saçınızın elde edeceği faydalara yer verdik.

  • Çay Bakım Uygulaması Saçı Güçlendirir

Çayın içinde bulunan maddeler saçın güçlenmesine destek sağlarken aynı zamanda onarır ve besler. Saçın güçlenmesi sonrasında ise saçın yıpranması ve koparak dökülmesinin de önüne geçilir.

  • Çay Bakımı Saçların Parlamasını Sağlar

Çay saçta oluşan matlığın giderilmesinde etkili olurken içerisinde bulunan polifin, E ve C vitaminleri sayesinde saça yumuşaklıkta kazandırır. Aynı zamanda aşırı saç yağlanması durumunda da çay bakımı yaparak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Çayda bulunan bileşenler saçın yağlanmasının önüne geçer.

  • Çay Bakımı Saç Derisinin İyileşmesine Destek Olur

Özellikle kepek sorunu yaşayanlara çay bakım uygulaması önerilir. Saç diplerinde oluşan iltihabın iyileşmesini ve tahrişin giderilmesine de destek olur. Bu bakım uygulamasında çayın içinde bulunan antienflamatuar maddesi etkili olmaktadır.

  • Çay Bakım Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç bakım uygulaması için saçınızı öncelikle duşta şampuanla yıkamanız gerekir. Sonrasında tüm saçınıza çayı bulayın. Beş dakika beklettikten sonrası saçınızı durulayabilirsiniz. Sonrasında şampuanladıktan sonra durulamaya işlemini yapabilirsiniz. Haftada 3 kez bu uygulamaya yer verebilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Kullanımı Saç Diplerine Zararlı mı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.