Saçlara Kış Bakımı

Saçlara Kış Bakımı

Saç dipleri ve tellerinin mevsim geçişlerinden ve mevsimin şartlarından etkilenmesi sonucunda sağlıksız bir görüntünün yaşanması muhtemeldir. Bu sebep ile saçların mevsim geçişlerinde ya da mevsim şartları içinde kötü koşullardan en az etkilenmesi ya da hiç etkilenmeden mevsimi geçirmek için bakım uygulamalarına yer verilmesi gerekir. Kışın soğuyan hava, rüzgâr ve ani hava değişimleri sebebi ile saç dipleri ve saç telleri zarar görebiliyor.

Bu anlamda yaz aylarında güneşten, deniz tuzundan ya da havuz klorundan koruduğunuz saçlarınızı kış aylarında da farklı hava koşullarına karşı korumanız önerilir. Özellikle soğuk ve rüzgârlı havalardan dışarı çıkarken saçlarınızı toplamanız ve mümkün ise şapka ile korumaya almanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra ani hava değişimlerine karşı da dikkat etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra saçlarınıza özellikle haftalık bakım uygulamaları da yapmanız gerekir.

Saçlara Haftalık Bakım Uygulaması

Kış aylarında saçlarınıza yapacağınız haftalık bakım uygulamaları ile arzu ettiğiniz gibi sağlıklı ve güçlü saçlarınızı koruyarak mevsimi geçirmeniz mümkün. Saç bakım uygulamalarında özellikle doğal ürünlere yer vermeniz önerilir. Böylece saçlarınız özellikle kimyasallardan korunmuş olur.

Kış aylarında kuru saçlar daha da kururken yağlı yapıya sahip olan saçlarda daha çabuk yağlanabiliyor. Haftalık saç bakım uygulamalarında saç tipinize en uygun olan seçimi yapabilirsiniz.

Kış bakımında ayrıca sıcak bitkisel yağ maskeleri de önerilen bakım uygulamasıdır.

Saçı Çay ile Yıkayarak Bakım Yapılır mı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.