Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saç kırıklarından mağdur olan kadınlar kendi başlarına kopmadan önce onları kesmek zorunda kalıyorlar. Bölünmüş uçlar kontrolden çıktıklarında, ciddi bir kesim yapma ihtimali artar. Kırılmaya neden olan bazı faktörler sizin kontrolünüz dışındadır, ancak saç dökülmesinin ardındaki birçok sebep önlenebilir ve günlük olarak saçlarımıza geri dönmenizi sağlar.

Saç Kırıklarını Önlemenin 5 Yolu

Saçı kesmeyi tamamen durdurmak biraz zaman alabilir, ancak saç bakımı oyununu hızlandırarak saç kesim noktasını yavaş yavaş küçültebilirsiniz. İşte size 5 önemli öneri:

  • Saç Uçlarınızı Kesin: Doğru tamamlandığında, saç kesimi sadece bütün saç parçalarını değil, ölü uçları kaldırır. Saç uçlarınızın kuru ve kırılgan olma ihtimalini azaltarak, bir kesimim gerekli hale gelmesini engellersiniz.  Bunun yerine, her iki üç ayda bir alt saç uçlarını 1-1,5 cm düzelttirebilirsiniz.
  • Islakken Saçı Fırçalamayın: Kırılgan saç ıslandığında, en zayıf haldedir. Yıkarken saçlarınızı taramak daha iyidir; aslında tarak için ideal durum, krem ile doyurulduğu zamandır. Fakat ıslak saçları fırça ile fırçalama bazen geriye dönüş noktasına kadar uzanır.
  • Saçı Protein ile Güçlendirin: Genellikle kimyasal hasar, gerçek kırılma acilleridir. Saçınızı sağlıklı tutmak ve kırılmasını önlemek için nem bakımından zengin derin yapılandırıcı hafif yumuşak protein içeren ürünler çok fazla kırılmayı durdurabilir.
  • Kimyasallardan Uzak Durun: Kimyasallar saç kırılmasına büyük katkıda bulunur. Özellikle paradan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, kalıcı renk ve yumuşatıcıları doğal ev kozmetiği ile kendiniz uygulamak cazip olabilir.
  • Saçınızı Isıya Karşı Koruyun: Yüksek ve sık sıcaklık uygulamak saç hasarı ve kırılmaya eşittir. Saç maşaları, düzleştiriciler ve darbeli kurutucu makineleri gibi araçlar sıklıkla veya yanlış kullanıldığında telafi edilemez hasara neden olabilir. Özel günler için ısı aletlerini ve kesinlikle haftada bir defadan fazla saklayın.

Saç Bakımında Doğru Bilinen 10 Yanlış başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför