Saç için Şampuan Nasıl Seçilir?

mikro saç kaynak

Saçlar sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olduğu sürece değerlidir. Bu sağlıklı ve güzel görüntüsünü bozan birçok etken yer alıyor. Fakat bazen de doğru bilinen yanlışlar sebebi ile de saçların doğallıklarına zarar verilebilir. Bunun başında yanlış şampuan seçimi gelir.

Saçlar da ten gibi yağlı, kuru ya da normal saç tipi olarak ayrılıyor. Yağlı olan saçlar için kuru saçlara uygulanması önerilen şampuan kullanılması sonucu yağlanma arta ve başa çıkılamaz hale gelebilir. Bu sebep ile öncelikle hangi saç tipine sahip olduğunuzu bilmeniz ve buna uygun olarak şampuanınız belirlemeniz gerekir.

Saç Tipini Belirleme

Saç tipiniz bilmiyor iseniz bunu öğrenmeniz ve buna uygun olan bakım ve şampuanı kullanmanız gerekir. Saç tipinizin hangisine ait olduğunu belirlemek için bazı bilgilere doğru yanıt vermeniz yeterlidir.

Kuru saça sahip olanların saçları cansız, mat ve bakımsız bir görüntüleri vardır. Bu tip saçlara sahip olan kişiler nem dengesini koruma amacı ile nem derecesi yüksek olan şampuanları kullanması öneriliyor. Kuru saçlarda yağ bezeleri iyi çalışmadığı için saç diplerine gün içinde masaj yapmak ve parmaklar ile saç tarama işlemi yapmak da önerilir.

Yağlı saçlar ise parlak bir görüntüye sahip olup hemen sönen saç tipleridir. Bu tip saçlara sahip olan kişiler ise yağ dengesini korumak için yağlı tip saçlara özel olan bakımı yapmalı ve şampuanı kullanması önerilir.

Bu iki saç tipine sahip olmayanlar ise normal saça sahip olup, normal saçlara uygun olan ürünü kullanması önerilir.

Saça Keratin Yükleme Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.