Saçlarınız Neden Çabuk Yağlanıyor?

Saçlarınız Neden Çabuk Yağlanıyor?

Yağlı bir saç tipine sahip olmasanız bile gündelik rutininiz arasındaki bazı uygulamalar saçlarınızın daha hızlı yağlanmasına sebep olabilir. Sizlerle paylaşacağımız aşağıdaki yöntemleri uygulayarak hızlı yağlanan saçlarınızın yağlanmamasını sağlayabilirsiniz.

Saçlara Çok Fazla Dokunmak

Gün içerisinde yüzünüzü çok sık ellediğiniz zaman cildinizde birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı şekilde gün içerisinde çok fazla saçlarınıza dokunduğunuz zaman saçlarınızın daha hızlı yağlanmasına yol açabilirsiniz. Ellerinizde yer alan yağ ve kirler saçlarınıza geçtiği zaman kısa süre içerisinde saçlarınız yağlanmaya başlar. Bu durumun önüne geçebilmek için saçlarınıza dokunmamayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Saçları Çok Sık Yıkamak

Saçınızdaki yağlardan arınabilmek için sık sık saçlarınızı yıkamayı düşünüyorsanız bu durumun saçlarınıza büyük bir zarar verebileceğini bilmelisiniz. Saçınızı her gün şampuanla yıkamanız saç derinizde yer alan doğal yağ dengesinin bozulmasına yol açar. Saçınızdaki yağdan arınmak yerine daha fazla yağ üretmeye başlayabilir. Saçlarınızı haftada sadece 2 veya 3 defa şampuan ile yıkamalısınız. Ayrıca saçlarınızı yıkayacağınız zaman aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su kullanmamalısınız. Ilık bir su ile saçlarınızı yıkamanız sizin için daha doğru sonuçlar ortaya çıkartacaktır.

Aşırı Saç Kremi Kullanmak

Saç tipinize uygun olmayan saç kremlerini kullandığınız zaman yağlanma sorunu ortaya çıkabilir. Saç kremini tam durulamamanız ya da saçınıza uygun olmayan saç kremlerini kullanmanız da saçınızın daha çabuk yağlanmasına yol açabilir. Saç kremini her defa saçınızı yıkadığınız zaman değil belirli aralıklar ile kullanmanız sizler için daha iyi olacaktır.

Yanlış Saç Bakım Ürünleri Kullanmak

Saç tipinize uygun olmayan ürünler kullanmanız saçlarınıza zarar vermenize yol açabilir. Çok hızlı yağlanan saçlara sahipseniz hafif formüllere sahip olan saç bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Nem ve parlaklık vaat etmekte olan ürünler saçlarınızın aşırı hızlı yağlanmasına sebep olabilir.

Saç Düzleştirici

Saç düzleştiriciler ile saçlarınıza şekil vermeyi seviyorsanız saç düzleştirici ürünlerini sık sık temizlemeniz gerekiyor. Uzun süre boyunca temizlemediğiniz saç düzleştiriciler yüzünden saçlarınız hızlı bir şekilde yağlanabilir. Ayrıca saç düzleştirici olan cihazlar saçlarınızın kopmasına da sebep olabilir.

Bu tür detaylara dikkat ederken aynı zamanda saç yapınızı da göz önünde bulundurmalı ve beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Doğru beslenme programını uyguladığınız zaman saçlarınızın daha parlak, gür ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Yanlış ve sağlıksız beslenmek saçlarınızın kısa süre içerisinde yıpranmasına ve yağlanmasına sebebiyet verebilir.

Saç Toneri Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.