Saç Sağlığınız için Bunları Tüketin

Saç Sağlığınız için Bunları Tüketin

Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız bakımınızı yaparken aynı zamanda dengeli ve sağlıklı beslenmeye de özen göstermelisiniz. Bazı besinler saçlarınızın daha sağlıklı olabilmesi için size büyük bir katkı sağlar.

Ispanak, Tavuk ve Kırmızı Biber

Ispanak ve tavuk demir açısından zengin olan gıdalardır. Mineral alyuvarların saç köklerine oksijen taşıyabilmesi için de ıspanak ve tavuktan yararlanılabilir. Oksijen akışının saçlarda daha iyi olabilmesi ve saçların daha sağlıklı uzayabilmesi için de aynı gıdaları tüketebilirsiniz. Kırmızı biber de aynı etkilere sahip olan gıdalar arasındadır.

İstiridye

İstiridye mükemmel bir çinko kaynağıdır. Sağlıklı saç gelişiminin oluşabilmesi için insan vücudu çinkoya ihtiyaç duyar. Hücre bölünmelerinin uygun şekilde gerçekleşebilmesi için de çinkoya ihtiyaç duyulur. Çinko, insan vücudundaki pek çok işlev için büyük bir önem taşımaktadır. Saçların yavaş uzaması ve dökülmesi çinko değerlerinizin düşük olması ile alakalı olabilir.

Tatlı Patates

Tatlı patates daha canlı saç renkleri elde edebilmenizi sağlar. Yüksek bir beta karoten etkisi olan tatlı patates aynı zamanda sağlığınız açısından da düzenli olarak tüketmeniz gereken gıdalar arasında yer almaktadır.

Yumurta

Yumurta protein ve amino asit kaynağı açısından son derece zengindir. Saçlar, protein türü olan keratinden oluştuğu için yeterli miktarda protein almanız gerekir. Protein değerinizin düşük olduğu durumlarda saçlarınızın uzaması gecikir ve saçlarınız güçsüzleşmeye başlar.

Yumurta aynı zamanda sabahları kahvaltıda tüketebileceğiniz lezzetli ve doyurucu gıdalar arasındadır. Yumurta yediğiniz zaman tokluk hissinizin daha uzun süre sürmesini sağlayabilir ve diyet programınızda aksaklıklar olmamasını sağlayabilirsiniz.

Somon

Somonda en üst düzeyde omega-3 yağ asidi vardır. Bu asit, içten kremleme işlevini üstlenir. Saç deriniz ve saçlarınızın nemli kalabilmesi için somon tüketmeyi deneyebilirsiniz. Parlak ve sağlıklı saçlar elde edebilmenizi sağlayan somonu tüketebileceğiniz gibi diğer omega-3 yağ asidi içerikli olan farklı gıdaları da tüketebilirsiniz.

Su

Sıvı tüketimini asla ihmal etmemelisiniz. Gün içerisinde bol su içtiğiniz zaman saçlarınız ile birlikte cildinizin de daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildin ve saçların dostu olan su aynı zamanda vücudunuzun en temel gereksinimleri arasındadır.

Saç Renginizi Nasıl Açabilirsiniz? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.