Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü

Saçlarınızı daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız evde kendi yöntemleriniz ile uygulayabileceğiniz bakım kürlerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın olması gerekenden daha hızlı uzayabilmesini sağlayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız ufak rehbere göz atarak farklı bakım kürlerinin uygulanışını öğrenebilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı ve Sarımsak Kürü

Sarımsak, saç köklerinizi canlandırır ve besler. Yeni saç oluşumunu da destekleyen sarımsak saç dökülmesi de engelleyebilecek etkiye sahiptir. Saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayan sarımsak, diğer yandan saçınızın yıpranması gibi sorunları da engeller.

Bu bakım kürünü uygulayabilmek için bir diş sarımsak ve iki tatlı kaşığı tatlı badem yağına ihtiyacınız var. İyice ezdiğiniz sarımsağa iki tatlı kaşığı badem yağı ekledikten sonra 2 saat kadar karışımınızı oda sıcaklığında bekletin. Sarımsağın özünün badem yağına iyice karışmasından sonra saç köklerinize karışımını sürebilirsiniz.

Eğer vaktiniz var ise streç film ile saçlarınızı sararak bekleyebileceğiniz en uzun süre kadar bekleyin. Vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız saç kurutma makinesi ile beş dakika kadar saçınızı kurutun. Bu yöntemi haftada 2 defa uygulayarak etkilerini bir süre sonra görmeye başlayabilirsiniz.

Soğan Suyu Kürü

Soğan yalnızca yemeklerde kullanılan bir gıda değildir. Saç uzatmak isteyenler de soğanın mucizevi etkilerinden yararlanabilirler. Bir adet soğanı kabuklarını soymadan 4 ayrı parçaya bölün ve 2 su bardağı ile kaynatmaya başlayın.

Soğanlar suyun içerisindeyken soğumaya bırakın ve ılıklaştığı zaman soğanları elinize alarak kalan suyu sıktıktan sonra su ile saçınızı yıkayın. Saçlarınızın bu uygulamada ıslak ve nemli kalması son derece önemlidir.

Eğer saç diplerinizde ufak karıncalanmalar hissediyorsanız bakım kürünün etkisi başlamış demektir. Soğan suyu kürü ile saçlarınızı hayal edemediğiniz kadar hızlı bir şekilde uzatmaya başlayabilirsiniz.

Ekonomik bir bakım kürü olan soğan suyu kürü hemen hemen her saç tipinde ve kişinin bünyesinde etki eden bir bakım kürüdür.

Bu yöntemleri dozunda uygulamayı asla unutmayın. Eğer gereğinden fazla bakım kürü uygularsanız saçlarınızda kalıcı hasar oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz. Bakım kürlerini haftada en fazla 2 defa olacak şekilde uygulamanız yeterlidir.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.