Kaynak Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Kaynak Saç Ne Zaman Çıkarılır

Uzun ve daha hacimli saçlara kavuşmak isteyen kadınların tercih ettiği saç kaynak uygulamaları belirli bir süre sonra çıkartılır. Bu süre yapılan kaynak saç uygulamasının şekli ve kişinin doğal saçlarının mevcut durumu ile doğru orantılıdır. Kullanım süresi dolan saç kaynakların çıkartılması gerekebileceği gibi yeni yapılmış saç kaynakların da çıkartılması kişinin isteğine göre mümkündür. Saç kaynak uygulamasının çıkartılması için herhangi bir süre yoktur. İstediğiniz zaman saç kaynaklarınızı çıkartma işlemini yapabilirsiniz.

Halkalı Kaynaklar Ne Zaman Çıkarılır

Halkalı kaynaklar ortalama olarak üç ile dört aylık bir kullanım süresine sahiptir. Çıkartma işlemi yapılacağı zaman kaynağın tepe noktalarından başlanması gerekir. Çıkartma işlemi uygulanacağı zaman ise kaynak saçlar takılırken kullanılan penseler kullanılır.

Saç kaynakların tutturulduğu yere pense ile ters yönde baskı uygulandığı zaman bu kaynak bölgeleri gevşemeye başlar. Saç kaynak teknikleri arasında yer alan ve en kolay çıkartılabilen kaynak türü halkalı kaynaktır. Saçlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermeyen boncuk kaynak şekli daha sonra yeniden kullanılmak üzere de kısa bir süre içerisinde hazır hale getirilebilmektedir.

Saç Kaynakların Çıkartılması İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diğer tüm kaynak türleri de bu şekilde çıkartılabilir özelliklere sahiptir. Saç kaynaklar eğer bakım amaçlı olarak çıkartıldıysa daha sonra takılabilir. İşlem yapılacağı zaman herhangi bir rahatsızlık hissi veya ağrı meydana gelmez.

Yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde tüm kaynak türleri kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Saç kaynakların büyük bir çoğunluğu çıkartıldıktan sonra tekrar kullanmaya uygundur. Bu durum maddi olarak daha avantajlı duruma geçebilmenizi de sağlar.

Artık kullanmak istemediğiniz, bakımını yapmanız gereken ya da kullanım süresi dolan saç kaynaklarınızı çıkartmak istediğiniz zaman bu işlemi profesyonel kişilerin yapmasına dikkat etmelisiniz. Bilinçsiz bir şekilde bu işlemi uygulattığınız zaman doğal saçlarınız üzerinde pek çok farklı soruna yol açabilirsiniz.

Tecrübesiz kişiler tarafından çıkartılan saç kaynakları doğal saçlarınızın kalıcı olarak hasar görmesine de yol açabilir. Bu sebeple, saç kaynaklarınızı çıkartmak istediğiniz zaman seçim yaparken güvenilir saç kaynak konusunda uzman olan kişilere başvurmanız gerekmektedir.

Defne Yağının Saç Faydaları başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.