İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar için Bakım Önerileri

Kadınların en fazla uğraştıkları ve gönülden büyük bir tutku ile bağlı oldukları konuların başında saçlar gelir. Kalın ve gür saçlar, ince telli saçlar ve kıvırcık saçlara sahip olan kadınların en fazla önem verdiği konular arasında saçların sağlıklı gözükmesi yer almaktadır. Ancak bu saç tipleri arasından özellikle ince telli saçlara sahip olan kadınların bakımlarına ekstra özen göstermesi gerekmektedir.

İnce telli saçlara bakım yapacağınız zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta yıkama şekliniz ve sürekliliğiniz olmalıdır. İnce telli saçların çok sık yıkanması saçlarınıza zarar verir. Saçın derisinde yer alan koruyucu tabakayı her gün yıkamanız onu daha savunmasız ve hassas bir noktaya getirir.

Hindistan Cevizi Yağı İyi Gelir mi?

Pek çok farklı yerde ince telli saçlar için hindistan cevizi yağının iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Ancak bu yağlar saçınıza sadece parlaklık vermekle yetinir. Saçınızda kalıp gibi kalan bu yağların çıkartılması da son derece zordur. Saçınızı ağırlaştıran hindistan cevizi yağları saçınızın olduğundan daha da ince gözükmesine sebep olabilir.

İnce telli saçlara zararlı alkoller ve amonyak lauril sülfat veya sodyum lauril sülfat içerikli klasik şampuanlar ile yıkamamalısınız. Bu tür maddeler, şampuanın içeriğini zenginleştirmek ve köpüklü olması için eklenir. Ancak bu maddeler saç derinizde aşırı derecede sertlik ve kuruluk yapar.

Saçlarınızı kurulayacağınız zaman fön makinesi gibi yüksek ısı veren işlemler uyguluyorsanız daha dikkatli davranmalısınız. Bu tür işlemler saçınızın doğal hacmini ve esnekliğini kaybettirir. Bunun yerine saçlarınızın kendi kendine kurumasını sağlamalısınız. Acil bir durum olmadıkça fön makinesi gibi ısılı cihazları kullanmamalısınız.

Kimyasal Ürünler

Saç rengi açan kimyasal ürünler saçlarınıza zarar verir. Ayrıca ince telli saçlara sahipseniz saçlarınızın alacağı zarar en üst noktalara ulaşır. İnce telli saçların yanmasına dahi sebep olabilen bu ürünlerden uzak durmalısınız. Sık sık saç rengi değiştirmek ince telli saçlar için son derece zararlı bir uygulamadır.

Saç Kesimi ve Modelleri

İnce telli saçlar için en iyi saç modelleri arasında orta ile kısa saç kesimleri yer almaktadır. Saçınız ne kadar uzun olursa olsun ince telli olduğu zaman kendisini aşağıya doğru çeker ve ağırlaştırır. Bu durum saçlarınızın gitgide incelmesine yol açar.

Kuru şampuanlar da ince telli saça sahip olanların kullanabileceği en iyi şampuanlar arasındadır. Özellikle geceleri bu tür şampuanlar ile saçlarınızı yıkadığınız zaman saçınızdaki yağın da emilmesini sağlarsınız ve daha da fazla hacim kazanmasına yardımcı olursunuz.

Doğal Yollar ile Saç Rengi Nasıl Açılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför